24.03.25 Գյուղատնտեսության ոլորտում ապահովագրական համակարգի ներդրման մասին
«Գյուղատնտեսության ոլորտում ապահովագրական համակարգի ներդրման փորձնական ծրագրի իրականացման համար պետական աջակցության» ծրագիր․   «Գյուղատնտեսության ոլորտում ապահովագրական համակարգի ներդրման փորձնական ծրագրի» իրականացման հիմնական նպատակն է գյուղատնտեսության ապահովագրության մեխանիզմների հստակեցումը և ամբողջական համակարգի ներդրման արդյունքում գյուղատնտեսության ոլորտում ռիսկերի կառավարմանն ուղղված քաղաքականության իրականացումը:  Ծրագրով 2025 թվականի գյուղատնտեսական տարվա համար գյուղատնտեսությունում տնտեսավարողներին կտրամադրվի ապահովագրության պայմանագրով նախատեսված ապահովագրավճարի մինչև 80 (ներառյալ) տոկոսի չափով սուբսիդավորում։  2025 թվականին Կառավարությունը, ... Մանրամասն
21.03.25 Հունիսին կանցկացվի «UNIVERSE ART» նկարչության և դեկորատիվ կիրառական արվեստի մրցույթ-փառատոն
Հայտնում ենք, որ 2025 թվականի հունիսին կկայանա «UNIVERSE ART» (Յունիվերս արտ) միջազգային մրցույթ փառատոնը, որն իր մեջ ներառում է նկարչության և դեկորատիվ-կիրառական արվեստ անվանակարգերը:  Մրցույթ-փառատոնի նպատակն է արվեստի բնագավառում օժտված երեխաների բացահայտումը, մասնագիտական մոտիվացումն ու զարգացումը։  Մրցույթ-փառատոնը ներկայացնում են ՀՀ մշակույթի վաստակավոր նկարիչ, «Տոտալ Արտ» ՀՄԿ նախագահ Աննա Հարությունյանը և ՀՀ վաստակավոր գործիչ, կոմպոզիտոր Էդգար Գյանջումյանը:  Կից ներկայացնում ենք առավել մանրամասն տեղեկատվություն մրցույթ-փառատոնի անցկացման կարգի վերաբերյալ։  Հղում՝ https://shorturl.at/FBlDU
18.03.25 «Տարվա լավագույն դհոլահարների խումբ» անվանակարգին արժանացավ Մարտունու Art Drums դհոլահարների համույթը (տեսանյութ)
Մարտի 15-ին Երևան քաղաքում տեղի ունեցավ OSCAR Armenia 2-րդ մրցանակաբաշխությունը, որին մասնակցում էին ավելի քան 60 տարբեր խմբեր Հայաստանից, Վրաստանից և Ռուսաստանի դաշնությունից։ Դրանց թվում էր նաև Մարտունի համայնքի Art Drums դհոլահարների համույթը, որը ժյուրիի գնահատականով արժանացավ «Տարվա լավագույն դհոլահարների խումբ» անվանակարգին։
Գեղարվեստական ղեկավար Արթուր Հայրապետյանը նշեց, որ ապրիլի 3-ին Իտալիայի Միլան քաղաքում Art Drums-ը կներկայանա երաժշտական միջազգային մրցույթ-փառատոնին, որին կմասնակցեն խմբեր 18 պետություններից։