«Գյուղատնտեսության ոլորտում ապահովագրական համակարգի ներդրման փորձնական ծրագրի իրականացման համար պետական աջակցության» ծրագիր․ «Գյուղատնտեսության ոլորտում ապահովագրական համակարգի ներդրման փորձնական ծրագրի» իրականացման հիմնական նպատակն է գյուղատնտեսության ապահովագրության մեխանիզմների հստակեցումը և ամբողջական համակարգի ներդրման արդյունքում գյուղատնտեսության ոլորտում ռիսկերի կառավարմանն ուղղված քաղաքականության իրականացումը: Ծրագրով 2025 թվականի գյուղատնտեսական տարվա համար գյուղատնտեսությունում տնտեսավարողներին կտրամադրվի ապահովագրության պայմանագրով նախատեսված ապահովագրավճարի մինչև 80 (ներառյալ) տոկոսի չափով սուբսիդավորում։ 2025 թվականին Կառավարությունը, ...
Հունիսին կանցկացվի «UNIVERSE ART» նկարչության և դեկորատիվ կիրառական արվեստի մրցույթ-փառատոն
Հայտնում ենք, որ 2025 թվականի հունիսին կկայանա «UNIVERSE ART» (Յունիվերս արտ) միջազգային մրցույթ փառատոնը, որն իր մեջ ներառում է նկարչության և դեկորատիվ-կիրառական արվեստ անվանակարգերը: Մրցույթ-փառատոնի նպատակն է արվեստի բնագավառում օժտված երեխաների բացահայտումը, մասնագիտական մոտիվացումն ու զարգացումը։ Մրցույթ-փառատոնը ներկայացնում են ՀՀ մշակույթի վաստակավոր նկարիչ, «Տոտալ Արտ» ՀՄԿ նախագահ Աննա Հարությունյանը և ՀՀ վաստակավոր գործիչ, կոմպոզիտոր Էդգար Գյանջումյանը: Կից ներկայացնում ենք առավել մանրամասն տեղեկատվություն մրցույթ-փառատոնի անցկացման կարգի վերաբերյալ։ Հղում՝ https://shorturl.at/FBlDU
18.03.25
«Տարվա լավագույն դհոլահարների խումբ» անվանակարգին արժանացավ Մարտունու Art Drums դհոլահարների համույթը (տեսանյութ)
Մարտի 15-ին Երևան քաղաքում տեղի ունեցավ OSCAR Armenia 2-րդ մրցանակաբաշխությունը, որին մասնակցում էին ավելի քան 60 տարբեր խմբեր Հայաստանից, Վրաստանից և Ռուսաստանի դաշնությունից։ Դրանց թվում էր նաև Մարտունի համայնքի Art Drums դհոլահարների համույթը, որը ժյուրիի գնահատականով արժանացավ «Տարվա լավագույն դհոլահարների խումբ» անվանակարգին։ Գեղարվեստական ղեկավար Արթուր Հայրապետյանը նշեց, որ ապրիլի 3-ին Իտալիայի Միլան քաղաքում Art Drums-ը կներկայանա երաժշտական միջազգային մրցույթ-փառատոնին, որին կմասնակցեն խմբեր 18 պետություններից։ Շնորհավորում ենք բոլոր մրցանակակիրներին ու հաջողություններ մաղթում։ Դիտել տեսանյութը