Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի համայնք ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, ք. Մարտունի, +(374) 60 743401, info@martuni.am |
28 մարտի 2025 թվականի N 52-Ա |
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՄԱՐՏՈՒՆԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՄԻ ԽՈՒՄԲ ԲՆԱԿԻՉՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ ՓՈԽԱԴՐԱՄԻՋՈՑՆԵՐԻ ԵՎ ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔԵՐԻ ՀԱՐԿԻ ԳԾՈՎ ԱՐՏՈՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ |
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի 230-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 245-րդ հոդվածի 2-րդ մասի պահանջներով և հիմք ընդունելով Մարտունի համայնքի ղեկավարի առաջարկությունը՝ համայնքի ավագանին որոշում է․
- Արտոնություն սահմանել՝
1) Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի համայնքի Վարդենիկ բնակավայրի բնակիչ Հենրիկ Հայկազի Իսրայելյանին սեփականության իրավունքով պատկանող անշարժ գույքերի հարկից կուտակված 47119 (քառասունյոթ հազար հարյուր տասնինը) դրամ տույժի նկատմամբ։ 2) Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի համայնքի Վարդենիկ բնակավայրի բնակիչ Գարիկ Գագիկի Դավթյանի անվամբ սեփականության իրավունքով հաշվառված DODGE CHALLENGER 3.6 մակնիշի ավտոմեքենայի (հաշվառման համարանիշը՝ 72WW772, թողարկման տարեթիվը՝ 2014 թ․, հզորությունը՝ 305 ձիաուժ) գույքահարկից կուտակված 93909 (իննսուներեք հազար ինը հարյուր ինը) դրամ տույժի նկատմամբ։ 3) Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի համայնքի Մարտունի քաղաքի բնակիչ Նորա Տիգրանի Հակոբյանի անվամբ սեփականության իրավունքով հաշվառված INFINITI QX 4 մակնիշի ավտոմեքենայի (հաշվառման համարանիշը՝ 68MU88, թողարկման տարեթիվը՝ 2000 թ․, հզորությունը՝ 220 ձիաուժ, նույնականացման համարը՝ JNRD07Y21W106628) գույքահարկից կուտակված 59003 (հիսունինը հազար երեք) դրամ տույժի նկատմամբ։ 4) Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի համայնքի Ներքին Գետաշեն բնակավայրի բնակիչ Արթուր Վալոդյայի Հովհաննիսյանի անվամբ սեփականության իրավունքով հաշվառված MOSKVICH 2140 մակնիշի ավտոմեքենայի (հաշվառման համարանիշը՝ 16SS030, թողարկման տարեթիվը՝ 1986 թ․, հզորությունը՝ 75 ձիաուժ) գույքահարկից կուտակված 53924 (հիսուներեք հազար ինը հարյուր քսանչորս) դրամ տույժի նկատմամբ։
- Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից։
Կողմ -14 ՀՈՎԵՅԱՆ ՀՈՎՀԱՆՆԵՍ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ԱՆԴՐԱՆԻԿ ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆ ԼԻԱՆԱ ԱԼԵՔՍԱՆՅԱՆ ՏԻԳՐԱՆ ՄՈՎՍԻՍՅԱՆ ԱՆԴՐԱՆԻԿ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԿՈՐՅՈՒՆ ՄԱՆՈՒԿՅԱՆ ԳՈՀԱՐ ՍԵԴՐԱԿՅԱՆ ԱՐՄԵՆ ԴԱՆԻԵԼՅԱՆ ՊԱՊ ԲԱՂԴԱՍԱՐՅԱՆ ՀԱՍՄԻԿ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԿԱՐԵՆ ՀՈՎԵՅԱՆ ՄԱՐԻՆԱ ԲԱՐՈՅԱՆ ՀԱԿՈԲ ՀԱԿՈԲՅԱՆ ՆԱՂԱՇ | Դեմ -0 | Ձեռնպահ -0 |