ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, ք. Մարտունի, +(374) 60 743401, info@martuni.am
31 մարտի 2025 թվականի N 463-Ա
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՄԱՐՏՈՒՆԻ ՀԱՄԱՅՆՔ, ՎԱՐԴԱՁՈՐ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐ, 10-ՐԴ ՓՈՂՈՑ, ԹԻՎ 43 ՀԱՍՑԵՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔԵՐԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ՌՈՒԶՎԵԼՏ ՌԱՖԻԿԻ ԱԼԵՔՍԱՆՅԱՆԻ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԸ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Իրավունք հաստատող փաստաթղթերը չպահպանված անհատական բնակելի տների կարգավիճակի մասին» 10.06.2008թ.-ի թիվ ՀՕ-117-Ն օրենքի դրույթներով, նկատի ունենալով, որ շինությունները կառուցվել են մինչև 2001 թվականի մայիսի 15-ը, շինությունները կառուցված չեն կամ չեն գտնվում Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածով սահմանված հողամասերի, այդ թվում` ինժեներատրանսպորտային օբյեկտների օտարման գոտիներում, չեն հակասում քաղաքաշինական նորմերին, չեն առաջացնում սերվիտուտ, հիմք ընդունելով Ռուզվելտ Ռաֆիկի Ալեքսանյանի դիմումը՝ որոշում եմ․
1. Ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի համայնք, Վարդաձոր բնակավայր, 10-րդ փողոց, թիվ 43 հասցեում գտնվող շինությունների նկատմամբ Ռուզվելտ Ռաֆիկի Ալեքսանյանի (ծնված՝ 20․01.1972 թվականին) շինությունների սպասարկման համար անհրաժեշտ 05-084-0012-0002 կադաստրային ծածկագրով 0,3612 հա մակերեսով փաստացի օգտագործվող տնամերձ հողամասի և դրա վրա օրինական կառուցված 33.12 քմ մակերեսով նկուղի (կառուցված՝ 1968 թվականին), 78.71 քմ մակերեսով բնակելի տան (կառուցված՝ 1968 թվականին), 50.40 քմ մակերեսով խորդանոցի (կառուցված՝ 1968 թվականին) և 94.72 քմ մակերեսով գոմ-հացատան (կառուցված՝ 1968 թվականին)  սեփականության իրավունքը (ընդհանուր հողամասի հատկացումը 1,1 հա):
2. Հողամասի սահմանները որոշվում են որակավորում ունեցող անձի կողմից կազմված և համայնքի ղեկավարի կողմից հաստատված հատակագծին համապատասխան:
3. Անշարժ գույքերին տալ Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզ, Մարտունի համայնք, Վարդաձոր բնակավայր, 10-րդ փողոց, թիվ 43 հասցեն:
4. Հողամասի վրա առկա են 86,6 քմ ընդհանուր մակերեսով ինքնակամ կառուցված շինություններ (կառուցված՝ 2007 թվականին):
5. Սույն որոշումից բխող սեփականության իրավունքը ենթակա է գրանցման Հայաստանի Հանրապետության կադաստրի կոմիտեի կողմից:
6. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակմանը հաջորդող օրվանից: